Bruģēšanas un labiekārtošanas tendences 2021 

Vēlies modernu un skaistu pagalmu savās mājās, bet nezini kādu bruģi izvēlēties un kādas dārza labiekārtošanas tendences šobrīd ir modē? Nesatraucies, mēs esam apkopojuši jaunāko informāciju par šo tēmu, kas palīdzēs izdarīt izvēli. 

  •  Asimetrija

Asimetrisks bruģis ir jauns bruģa stils, kas godina divdesmito gadu artdeco ēru. Šādi ieklāts bruģis, kombinācijā ar trāpīgi izvēlētiem apstādījumiem, veidos satriecošu un modernu ainavu. Plakanas un vienmērīgas virsmas pamazām nomaina asimetriskas formas un daudzpakāpju dārzi. Šāda stila dārzā lieliski iederēsies trepes, vertikālas augu sienas un omulīga ugunskura vieta.

  • Tuvāk dabai

Joprojām aktuāla tendence ir labiekārtot dārzu, atdarinot brīvo dabu. Kā to izdarīt? Izvēlies bruģa segumu, kas pietuvināts dabiska akmens izskatam gan tekstūras, gan toņu ziņā. Dabiska izskata akmens bruģakmeņi atrod savu klātbūtni daudzos projektos, kas prasa novecojošu un mūsdienīgu izskatu. Pēdējo gadu tendences rāda, ka zemēts un dabiski autentisks krāsains bruģis ir ļoti iecienīta izvēle, kas tik drīz neizies no modes. Lai radītu šo efektu, iesakām izvēlēties retro bruģi – speciāli apstrādātu (vecinātu) bruģi, kas rada senlaicīga bruģakmens efektu, tāpēc ļoti organiski iekļaujas apkārtējā vidē. Vecināts bruģis ir lieliski piemēroti iekšpagalmiem, neformāliem celiņiem un āra kamīniem. Kas attiecas uz apzaļumošanu – šāda stila dārzā lieliski iederēsies daudzgadīgi savvaļas augi, kas atgādina puķu pļavu un piesaista tauriņus.

  •  Minimālisms

Minimālisms ir mūsdienu laikmeta tendence visos dzīves aspektos, ieskaitot celtniecību. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka minimālisms iekarojis arī mūsu piebraucamos ceļus un pagalmus un arvien nozīmīgāka ainavu dizaina tendence ir dārza vienkāršošana, izvēloties viegli kopjamus augus, minimālisma stila bruģi un plašus zāliena laukumus. Šādi labiekārtots pagalms ir vienkāršs un nodrošina tīrības, kārtības un plašuma sajūtu. Harmonisku koptēlu palīdzēs radīt arī tāda paša toņa apmales.

  • Āra dzīvojamās zonas

Iespējams viena no lielākajām šī gada tendencēm ir iekštelpu pārnešana uz ārtelpām. Pārveido zālāju par dzīvojamo zonu ar līdzenu grīdu, ērtām mēbelēm, apgaismojumu un āra kamīnu. Šāda nedaudz noslēgta teritorija būs piemērota, gan darbam, gan meditācijai, gan omulīgai pasēdēšanai zem klajas debess.  

  • Radošums

Plašais bruģa krāsu un formu piedāvājums sniedz iespēju izpausties arī radoši. Arvien vairāk cilvēku atļaujas eksperimentēt ar vairākām bruģa krāsām. Dažādi pinumi, vijumi un raksti kļūst par arvien populārāku tendenci pagalma labiekārtošanā. Efektu iespējams panākt arī, izmantojot kontrastējošas krāsas apmales. 

 

Šīs ir tikai dažas no vairākām ainavu labiekārtošanas tendencēm, kuras solās būt aktuālas šajā gadā. Bet, ja neviena no šīm modes lietām Tevi neuzrunā, atceries, klasika nekur nepazudīs, un klasiskais taisnstūra formas bruģis un skaists zaļš zāliens vienmēr būs modē. 

Lai gan piemērota bruģa izvēle, var uzlabot īpašuma estētisko pievilcību un ievērojami uzlabot dārza kopšanu, tomēr, izvēloties bruģa dizainu un formu, jāatceras arī par bruģa funkcionālo pusi. Svarīgi, lai bruģis būtu ne tikai skaists, bet arī kalpotu Tavām ikdienas vajadzībām. Tāpēc, pirms bruģa iegādes, aicinām konsultēties ar nozares speciālistiem! 

 

Atpakaļ uz sarakstu