Tendences bruģa izvēlē

Plāno sakopt savas mājas pagalmu un iebraucamo ceļu, bet nezini, kā izvēlēties piemērotu bruģi?

Esam apkopojuši 2019. gada tendences, kas palīdzēs Tev izdarīt izvēli.

 

Pirms ķeramies pie top 3 bruģēšanas un ainavu izveides tendencēm, atgādinām, ka bruģa izvēle ir nopietns lēmums, jo tā ir ainavas daļa, kas netiek mainīta katru gadu, tāpēc tā izvēlei jāpieiet ar lielu vērību. Izvēloties bruģa segumu, ir jādomā ne tikai par bruģa krāsu un vizuālo izskatu, bet arī par nestspēju, formu un apdares veida īpašībām. Tāpēc, pirms iegādāties bruģi un uzsākt darbus, iesakām konsultēties ar nozares speciālistiem.

  1. Tuvāk dabai. Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku izvēlas bruģa segumu, kas pietuvināts dabiska akmens izskatam gan tekstūras, gan toņu ziņā. Lai radītu šo efektu, iesakām izvēlēties retro bruģi – speciāli apstrādātu (vecinātu) bruģi, kas rada senlaicīga bruģakmens efektu, tāpēc ļoti organiski iekļaujas apkārtējā vidē. Arī izvēloties bruģakmens toni, ainavu dizaineri iesaka izvēlēties dabā sastopamas akmens krāsas kā brūno, pelēko, sarkano vai Colormix.  
  2. Viegli kopjams. Tā kā mūsdienās viss grozās ap laiku, kurš allaž šķiet par maz, ir tikai loģiski, ka viena no 2019. gada tendencēm ir bruģis, ko viegli kopt.  Jo apaļākas ir bruģa malas, jo vairāk tā starpās augs zāle, kas prasa papildu darbu uzturēšanā. Tāpēc speciālisti iesaka izvēlēties bruģi ar taisnām līnijām, kas pieguļ cits citam, tādējādi ievērojami atvieglojot bruģa kopšanu un radot modernu izskatu.
  3. Skandināvu šiks. Jau vairākus gadus populārais skandināvu šiks turpina savu uzvaras gājienu, iekarojot arī mūsu mājokļu pagalmus. Taisnas līnijas, lielas plāksnes, pelēkie un baltie toņi lieliski saderēs ar modernu mājokli.

Bet, ja neviena no šīm jaunajām tendencēm Tevi neuzrunā, atceries, klasika nekur nepazudīs, un vienmēr vari izvēlēties taisnstūra formas pelēko bruģi, kas joprojām ir aktuāls, vai konsultēties ar ainavu arhitektu un kopīgi atrast labāko risinājumu savam mājoklim.

 

Atpakaļ uz sarakstu